Trening syrenki posłuży sylwetce

No comments yet

Możesz się znakomicie bawić podczas wodnych ćwiczeń, nawet jeśli nie umiesz pływać.

Woda stawia opór 800 razy większy niż powietrze. Wykorzystaj to!

Czy można się dziwić, że mityczne syreny miały takie kształtne, sprężyste ciało, skoro na co dzień zmagały się z oporem wody. Warto pójść w ich ślady. Intensywne ćwiczenia w wodzie wspaniale rzeźbią figurę. Wzmacniają i kształtują wszystkie ważne grupy mięśni (zarówno górnej jak, i dolnej części ciała) – i to przy niewielkim obciążeniu stawów oraz kręgosłupa. A przyrost masy mięśniowej oznacza o wiele szybszą przemianę materii, a co za tym idzie, spalanie tłuszczu. Ćwicząc w wodzie 10 minut, możesz spalić aż 100 kcal!

Rada:

  • Każde opisane dalej ćwiczenie wykonuj co najmniej trzy minuty.
  • Między ćwiczeniami „potruchtaj” w miejscu przez 30 sekund.
  • najlepiej trenuj dwa, trzy razy w tygodniu.
  • Chcesz osiągnąć lepsze efekty? Powtarzaj całą sekwencję dwukrotnie.

Żołnierz

Dolna część ciała. Stań w szerokim rozkroku. Podnoś na przemian nogi (nie rozchylaj kolan na zewnątrz) i mocno stawiaj je z powrotem. Ten ruch rozwija mięśnie ud i pośladków.

Górna część ciała. Trzymaj przed sobą mocno rozstawione ramiona, lekko ugięte w łokciach. Naprzemiennie unoś i opuszczaj ręce. Ruch w dół wzmacnia mięśnie górnej części ciała i tricepsy, ruch w górę – bicepsy.

Żaba

Dolna część ciała. Stań w szerokim rozkroku. Podskakuj, podciągając kolana jak najwyżej. Prostując nogi, za każdym razem dotknij dna basenu. Ćwiczenie to wzmacnia mięśnie brzucha.

Górna część ciała. Na powierzchni wody złącz dłonie w miseczkę. Opuść je, a następnie podnoś po skosie – raz w prawo, raz w lewo (jakbyś chciał ochlapać kogoś z tyłu). Nie unoś dłoni nad powierzchnię wody. Ruch ten rozwija mięśnie skośne brzucha.

Dla utrudnienia trzymaj w rękach na przykład płaski, plastikowy talerz.

 

Nożyce

Dolna część ciała. Stań w wykroku, prawa noga z przodu. Ugnij kolana, odbij się od dna, zmieniając nogi (lewa z przodu). Podskakując, wysuwaj raz jedną, raz drugą nogę. Ćwiczenie poprawia wytrzymałość nóg i pośladków.
Górna część ciała. Rozłóż proste ręce na boki, lekko ugnij je w łokciach. Barki rozluźnione. Przyciągnij ramiona do tułowia i unieś z powrotem nad powierzchnię wody. Ćwiczenie to znakomicie wzmacnia plecy i barki.

Dla utrudnienia załóż nadmuchiwane „rękawki”.

Ważne uwagi:

  1. Woda powinna sięgać mniej więcej do mostka, najwyżej do piersi.
  2. Trenuj w szybkim tempie, aby zwiększyć opór stawiany przez wodę.
  3. Na początku ćwicz górną i dolną część ciała oddzielnie, dopiero potem spróbuj skoordynować ruchy.

You must be logged in to post a comment.