Zgrabne pośladki już po miesiącu

No comments yet

Trzy ćwiczenia, które możesz wykonać wszędzie

Krągła i jędrna pupa to marzenie każdej kobiety. Ale sam wygląd to nie wszystko. Mocne mięśnie pośladków sprawią, że łatwiej Ci będzie wchodzić po schodach, wspinać się na wzgórza i ćwiczyć na stepperze. Prezentowane ćwiczenia poniżej wzmacniają głęboko położone mięśnie pośladków i ud, o których często zapominamy podczas treningu. Wykonaj 1 – 3 serie każdego ćwiczenia. Ćwicz co drugi dzień. Już po miesiącu Twoje pośladki powinny nabrać ponętnych kształtów.

Wypad z unoszeniem kolana

A. Stań prosto i oprzyj dłonie na biodrach. lewą nogą zrób duży krok w przód. Ugnij lewę kolano, aż udo będzie niemal równoległe do podłogi. Prawa pięta automatycznie się uniesie

B. Odepchnij się lewą nogą od podłogi i, prostując ją, jednocześnie ugnij prawą nogę. Unieś ją w przód, na wysokość biodra. Następnie powoli przenieś prawą nogę z powrotem w tył i oprzyj i oprzyj stopę na podłodze. Powtórz 12 – 15 razy najpierw jedną, potem drugą nogą.

Przysiad na jednej nodze

A. Stań prosto i połóż dłonie na oparciu krzesła. Ugnij prawe kolano, unosząc łydkę równolegle do podłogi.

B. Ugnij lewą nogę, jakbyś siadała na krześle. Lewe kolano powinno cały czas znajdować się nad kostką. Przysiadając, mocno napnij prawy pośladek i przesuń prawą nogę lekko w tył. Wyprostuj nogę i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 12 – 15 razy, najpierw jedną, potem drugą nogą.

Unoszenie prostej nogi

Połóż dłonie na oparciu krzesła. Przenieś ciężar ciała na lewą nogę. Prawą stopę ustaw skośnie tak, aby wewnętrzna krawędź dotykała prawej pięty, a palce były skierowane w bok. Napnij prawy pośladek i unieś nogę w górę i w tył po skosie. Powoli opuść. Powtórz 12 – 15 razy najpierw jedną, potem drugą nogą.

Zawsze pamiętaj

Skoncentruj się na tym, jak w obu nogach odczuwasz każdy ruch. Noga, na której stoisz, podtrzymuje ciężar ciała. Natomiast mięśnie tej, którą ruszasz, muszą pracować z maksymalną siłą.

You must be logged in to post a comment.