Wysmuklające asany jogi

No comments yet

Relaksuj się i spalaj coraz więcej kalorii

   Czy statyczna joga rzeczywiście pomaga w odchudzaniu? Sprawa wydaje się oczywista w przypadku odmian, które wymagają dużego wysiłku (np. Power Yoga), ale tradycyjne – powolne – ćwiczenia? Okazuje się jednak, że one też ułatwiają walkę z nadwagą.
W jaki sposób? Wiele złych nawyków żywieniowych (huśtawki apetytu, przesadne objadanie się itp.) ma początek w sferze uczuć. A joga działa nie tylko na ciało, ale także na emocje. Uczy wewnętrznego skupienia, koncentracji na rzeczach naprawdę ważnych. Pomaga zrozumieć, dlaczego nie dbamy o siebie jak należy, odpowiedzieć na pytanie, co jest prawdziwą przyczyną częstego sięgania po słodycze i czy jedzenie rzeczywiście pomaga odreagować stres.
Dzięki temu utrata wagi staje się łatwiejsza. Regularne wykonując prezentowane asany jogi (w domu lub pod okiem instruktora / trenera), możesz bez wysiłku wyszczuplić i ujędrnić sylwetkę.

Krzesło

Poprawia wytrzymałość i równowagę
Stań prosto, złącz stopy. Zrób wdech, uginając przy tym kolana i wypychając biodra do tyłu tak, jakbyś siadała na krześle. Wyciągnij ręce w górę i złącz je razem. Napnij mięśnie brzucha. Weź 5 – 10 głębokich oddechów. Wyprostuj nogi.

Mędrzec

Rozluźnia kręgosłup
Usiądź po turecku. Wyprostuj się. Oprzyj opuszki palców za pośladkami. Zrób wdech i wyciągnij kręgosłup w górę. Wydychając powietrze, skręć tułów w prawo i złap lewą dłonią prawe kolano. Po 5 – 10 oddechów wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz to samo, skręcając tułów  w lewo.

Skłon

Wycisza i uspokaja
Usiądź na podłodze. Wyprostuj nogi i wyciągnij kręgosłup maksymalnie w górę. Zahacz pasek o podeszwy. Pochyl się do przodu, nie wyginając grzbietu. Nie napinaj barków! Zrób 5 – 10 długich oddechów. Powoli wróć do pozycji wyjściowej.

Mostek

Łagodzi napięcie mięśni, poprawia elastyczność
Połóż się na plecach. Ugnij nogi w kolanach. Stopy rozstaw na szerokość bioder, ręce ułóż wzdłuż ciała. Dłonie powinny być zwrócone grzbietami do dołu. Zrób głęboki wdech. Podczas wydechu napnij pośladki i unieś biodra w górę, przyciśnij ręce do podłogi. Wykonaj 5 – 10 oddechów. Powoli wróć do pozycji wyjściowej, opuszczając plecy na podłogę.

Jak należy ćwiczyć?

  • Zanim zaczniesz ćwiczyć, wykonaj pięciominutową rozgrzewkę
  • W każdej pozycji wytrzymaj przynajmniej przez pięć długich wdechów i wydechów
  • Przy każdym wdechu wyciągnij kręgosłup, a przy wydechu wracaj do normalnej pozycji
  • Słuchaj swojego ciała. Jeśli wykonanie ćwiczenia sprawia Ci ból, przerwij trening.

You must be logged in to post a comment.