Teraz pupa!

Zgrabne pośladki w centrum uwagi. W tym sezonie są najmodniejsze. Warto nad nimi trochę popracować. Na szczęście ta część ciała łatwo poddaje się zmianom 😉

Nie musisz być szczupła jak modelka, żeby Twoja pupa wyglądała dobrze w szortach, stringach i kostiumie kąpielowym. Ważniejszy niż obwód bioder jest ładny kształt pośladków i jędrna, gładka skóra. Nawet jeśli Twoim pośladkom daleko do ideału, możesz dość szybko poprawić ich wygląd. Do wakacji na pewno zdążysz 🙂

Polska gruszka

O kształcie pośladków decydują geny. U większości Polek pupa przypomina gruszkę. Tłuszcz gromadzi się w dolnej części pośladków i w górnej partii ud. Pupa obwisa, a z tyłu oraz po bokach tworzą się wypukłości (tzw. bryczesy). nogi wydają się krótsze, a sylwetka masywniejsza. Jędrność pośladków oraz to, czy są „podniesione”, zmienia zatem całą figurę od pasa w dół. I to na pierwszy rzut oka! Pośladki naciskają na uda, co powoduje pogorszenie krążenia w tkance tłuszczowej i sprzyja powstawaniu cellulitu.

Pójdzie łatwo

W przeciwieństwie do brzucha czy ud, mięśnie pośladków dość łatwo da się wzmocnić i wymodelować. Najbardziej pomaga gimnastyka. Trzeba ćwiczyć systematycznie, nie rzadziej niż dwa razy w tygodniu. Ćwiczenia powodują spalanie tłuszczu, poprawiają napięcie mięśni i ukrwienie skory. Pupa się unosi, zyskuje ładniejszy kształt. Skuteczne ćwiczenia modelujące pośladki znajdziesz w artykule „Zgrabne pośladki już po miesiącu”. Nie mniej jednak ważne jest aby ograniczyć do minimum cukry w każdej postaci i spożywać produkty bogate w błonnik. Reguluje trawienie i przyśpiesza usuwanie toksycznych  produktów przemiany materii z organizmu. Pozwala zrzucić zbędne kilogramy i korzystnie wpływa na skórę. Dużo błonnika zawierają  m.in. zielone warzywa.

Pomarańczowa fizjologia

Gdy cellulit związany jest z nadwagą, stosunkowo łatwo da się z nim walczyć. Dobre rezultaty przynoszą ćwiczenia i dieta. Ale, jak pokazują badania przeprowadzone pod kierunkiem doktora Sebastiana Kuczyńskiego w Wyższej Szkole Zawodowej Pielęgnacji Zdrowia i Urody w Poznaniu, pomarańczowa skóra nie zawsze ma bezpośredni związek z ilością tkanki tłuszczowej: występuje nawet u szczupłych dziewczyn. jej pojawienie się jest wówczas uwarunkowane genetycznie i związane z fizjologią kobiety. Cellulit powstaje, kiedy w organizmie wzrasta poziom estrogenów. Najczęściej ma to miejsce w okresie dojrzewania, ciąży, karmienia piersią, przed menopauzą oraz w czasie przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych. Nadmiar estrogenów wpływa na zwiększenie przepuszczalności naczyń krwionośnych. Płyn fizjologiczny przenika przez ich ścianki i gromadzi się w przestrzeniach międzykomórkowych. Powstają obrzęki, które utrudniają mikrokrążenie w tkance podskórnej. Komórki tłuszczowe są słabo ukrwione, gromadzą się w nich tłuszcz oraz toksyczne produkty przemiany materii. Powstają charakterystyczne nierówności skóry.

You must be logged in to post a comment.