Przyprawy z powerem

Pobazylić i popapryczyć… 😀

Szukamy sposobów na zdrowie, siłę, sprawność. Przebieramy w aptecznym asortymencie, mając nadzieję na znalezienie cud-pigułki. A tak naprawdę czasem wystarczy zajrzeć do kuchni i poszperać w przyprawach. Recepta zarówno na zdrowie, jak i urodę kryje się w ich opakowaniach…

Bazylia
Łagodzi nudności i wymioty. Przeciwdziała rozstrojowi żołądka i niestrawności, korzystnie wpływa na trawienia i przyswajania składników odżywczych. Łagodzi wzdęcia i wykazuje działanie rozkurczowe.

Cynamon
Łagodzi objawy menopauzy,Wykazuje działanie uspokajające, wspomaga pamięć i koncentrację.Pomaga nerkom w wydalaniu szkodliwych produktów metabolizmu. Przyspiesza przemianę materii.

Imbir
Skuteczny środek na chorobę lokomocyjną. Stymuluje wydzielanie soków żołądkowych, perystaltykę jelit i eliminację toksyn z organizmu. Obniża poziom cholesterolu. Działa antywirusowo i zwalcza stany zapalne.

Kurkuma
Wzmacnia układ trawienny. Skutecznie hamuje rozwoj grzybów. Wspiera w w działaniu wątrobę i pęcherzyk żółciowy. Normuje poziom cukru we krwi. Wspomaga układ odpornościowy.

Pieprz Cayenne
Wspomaga procesy trawienne, zwłaszcza białka. Łagodzi bóle, zbawiennie wpływa na nastrój. Przeciwdziała niestrawności gazom, nudnościom. Ułatwia pozbycie się nadmiaru śluzu z organizmu.