Jak przyspieszyć swój metabolizm…

Metabolizm to niezłe alibi dla niektórych. Można powiedzieć „Sorry, mam powolną przemianę materii” i paść brzuszek do woli, pod przykrywką genetycznych predyspozycji;) Jasne, zgoda co do faktu, że takie predyspozycje istnieją, ale UWAGA: Nie jesteśmy skazani na ich skutki. 5 prostych zasad i Twoje mitochondria, czyli w wolnym tłumaczeniu piece energetyczne  organizmu będą tańczyć, jak im zagrasz;) Albo raczej,  jak je nakarmisz…

1.Mitochondria kochają olej kokosowy, awokado, orzechy i tłuste ryby. Dostarczysz z ich pomocą ekstra wydajne paliwo i przyspieszysz ich działanie.

2.Stres oksydacyjny niszczy nasze „piece”. Żeby je przed tym uchronić jedz produkty bogate w antyoksydanty.

3.Nadmierna ilość węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym ( np. w produktach mącznych, czy słodyczach) również wpływa destrukcyjnie na mitochondria i może je uszkadzać.

4.INTERWAŁY! Znienawidzone przez wielu na maxa intensywne ćwiczenia fizyczne, przeplatane lżejszymi to doskonałą metoda na tworzenie się nowych „piecyków”:)

5. Dobrej jakości sen. Metabolizm leci na łeb, na szyję, kiedy nie dosypiamy. Starajmy się spać te magiczne 8 godzin na dobę.

You must be logged in to post a comment.